ENAGI Behandlere og Forhandlere

Mange af vores behandlere, der bruger ENAGI i sit arbejde vælger også at sælge ENAGI som en ekstra service til sine klienter, som har brug for eller lyst til ekstra støtte med deres udfordringer mellem behandlinger og sessions. Andre er hjælpere, der selv har haft en god oplevelse med ENAGI og ønsker at hjælpe andre mennesker med at få adgang til mere og god energi i dagligdagen.

Find en certificeret ENAGI behandler i dit nærområde på listen herunder. Hos de stjernemarkerede kan du også købe ENAGI til at tage med dig hjem.

Australien

Mani Leth
Biodynamiker og spirituel healing
265 Manse rd
2482 Mullumbimby
New South Wales

Zoe Hembrey
1 Hatch Road
4565 Cootharaba
Queensland
email: zoehembrey@gmail.com

Danmark

*Line Kamstrup
Autoriseret Psykolog, PhD.
Lyngbyvej 237, 1. (Ovenpå Nettobygning)
2900 Hellerup
phone: 71 72 63 88
email: mindfulterapi@gmail.com

*Rebekkah Leve
Ravennavej 12
2300 København S
phone: +4553356595
web: www.rebekkahleve.dk
email: rebekkah@rebekkahleve.dk

*Helle Joan Hansen
NLP & Bio-ressonans terapeut, Intuitiv Transformation Healer
Bødkerstræde 14
2690 Karlslunde
phone: 40 78 24 09
web: www.lifestyle-academy.com
email: hellejoanhansen@hotmail.com

*Lui Holm
NLP Terapeut, Zoneterapeut/ansigtszoneterapi
Vordingborgvej 73
4600 Køge
phone: 60 61 32 40
web: www.luiholm.com
email: luiholm@webspeed.dk

*Simona Rebekka Petersen
Kranio-Sakral Terapeut
Løngangstræde 18
1468 København K
phone: 20 86 63 16
email: simonarebekkapetersen@gmail.com
web: www.being-you.dk

*Maria Louise Højstrøm
Energipsykologisk Center/Center for Selvomsorg
Lyngbyhovedgade 39, 2th.
2800 Kongens Lyngby
phone: +45 3012 8601
email: healingsterapeuten@mail.dk
web: www.healingsterapeuten.dk

Pure Heart by H
v/Tina Hartmann
Lammestrupvej 2A
4140 Borup

*Varme Hænder
v/Marianne Petersen Klodskovvej 6,
Stubberup,
4800 Nykøbing F
phone: 30 55 13 56
email: marianne.p@live.dk
web: www.varmehaenderfalster.dk

Hellemiah Olina Holm
Access Bars Practitioner/Certificeret
BodyTalk Practitioner
Poppelhusene 30
2600 Glostrup
phone: 30 63 30 23
email: hellemiah@hotmail.dk
web: www.hellemiah.wix.com/hellemiah

*Vivi Jensen
Reiki Healer
Øresundsvej 122
2300 København Ø
phone: 26 29 86 40
email: pivipip@gmail.com

Life Flow Energy
V/Søren Kruse
Randtoftevej 8
2670 Greve
phone: 48 41 09 61
email: info@flowspirit.eu
web: www.flowspirit.eu

Bodil Heisel
Fysioterapeut
Dysseager 7
2720 Vanløse
phone: 38 71 05 01
email: bh-sh@mail.dk

Jakob Andersen
Dalsvinget 137
8600 Silkeborg
Tlf: 60 48 28 10
E-mail: Jakobspliidg@hotmail.com

*Christina Mellerup
Ryesgade 29,
5.sal th 8000
Århus C
Tlf. 50 12 20 01
Email: christina@sofushuset.dk

Uffe Rudebeck
Amager boulevard 128b
2300 København S
email: urudebeck@gmail.com

Dorte Camilla Bjerre
Kirkevænget 169
8310 Tranbjerg J
email: dorteyoga@gmail.com

Nanna Brandstrup
Kanalens kvarter 94 1th
2620 Albertslund
email: nannabrandstrup@hotmail.com

Azaya
Bee Hoielt
Gullfossgade 7
2300 København s
email: bee.azaya@gmail.com

Saini Sinivuori
Niels Larsensvej 34
3300 Frederiksværk
email: sainisinivuori@yahoo.dk

Northern Horizon
B Hoielt
Christian XIs gade2, 2.sal
1111 kbh K
email: b.hoielt@gmail.com

Krystalsol
Hanne Regel
Nøddelunden 216
2765 Smørum
email:postmaster@krystalsol.dk

Annlisa baungaard
parkvej 32 A
2830 Virum
email: abaungaard@mail.dk

Den Glade Solsikke
Gitte Henriette Andersen
Haraldsborgvej 6b, 1.tv
4000 Roskilde
email: ghandersen@gmail.com

Katrine Haarbye Vejlgaard
næsbyholmvej 14c 1 th.
2700 brønshøj
email: khvejlgaard@gmail.com

Mianna Barklund
Vestervænget 34 st th
4000 Roskilde
email: miba@hotmail.dk

Otto Stefan Wois
Hornemanns Vænge 1
2500 Valby
Email: dnahealing@hotmail.dk
Tlf: 40 45 06 81

Helena Stilling
Tisvilde
ajanaindia@gmail.com

Martin Simonsen
Horsens/København
Email: Simonsen-Martin@hotmail.com

Klinik Natascha
V/ Natascha Alberthe Miela Larsen
Toften 8, Benløse
4100 Ringsted
Tlf. 30606204
Email: natascha@din-essens.dk
Web: www.din-essens.dk

England

Athanasios Hartavellas
9 Lloyd House
Stoke Newington Church Str
London N16 9HB
email: thanosch@yahoo.com

Catarina Readwin
79 overdale
kt211pu Ashtead
United Kingdom
email: catarina.readwin@gmail.com

USA

New Leaf Distribution (For retailers only)
401 Thornton Rd,
30122 Atlanta, Georgia
web: www.newleaf-dist.com

*Anne Van De Water
Santa Barbara
web: www.annevandewate.com
email: anne@annevandewater.com

*The Sacred Mother
Lisa Garlough
California
web: Thesacredmothermethod.com
email: lisa978110@aol.com
Ph: 661 373-4552

Lynn Wobig
111 E Broadway Ste 320
65203 Columbia
Missouri
email: lynnwobig@gmail.com

*Andrew Stone
3714 Watts Drive
65203 Columbia
Missouri
email: andrew@andrewstoneoptometry.com

*Sarah Drewing
6045 N Rt E
65202 COLUMBIA
Missouri
email: sldrewing@gmail.com

Emily Arth
5003 Stone Mountain Pkwy
65201 Columbia
Missouri
email: emilyarth@gmail.com

Yukari Lisa Kashiyama
2205 Pullman LN B
90278 Redondo Beach
California
email: lisaky14@gmail.com

Beverly De Luca
28627 Mount Palomar pl.
90275 Rancho Palos Verdes
California
email: gamwab@gmail.com

Sharon Diaz
1534 Lakme
90744 Wilmington
California
email:sharon-diaz@sbcglobal.net